چگونه سر صحبت را باز کنیم؟

11 خرداد 1398 / 0 دیدگاه


 

چگونه سر صحبت را باز کنیم؟

موضوع باز کردن سر صحبت با جنس مخالف یکی از مسائلی است که خیلی دوست دارم در مورد آن حرف بزنم. شاید خنده دار به نظر بیاید اما من در گذشته اگر از دختر خانمی خوشم می آمد و یا میخواستم ارتباط اجتماعی با دختر خانمها برقرار کنم اصلا نمیدانستم بعد از گفتن کلمه " سلام " باید چه بگویم! همیشه فکر میکردم باید از جملات خیلی خاص و تاثیر گذاری استفاده کرد تا بتوان سر صحبت را با یک دختر خانم باز کرد!

زمانی که با جدیت بر روی عزت نفس و اعتماد به نفس خودم کار کردم و خودم را فردی ارزشمند یافتم، فهمیدم که برای باز کردن سر صحبت با دیگران فقط باید با خودت در صلح باشی! فقط نیاز است خودت را ارزشمند بدانی. زیرا وقتی که احساس ارزشمندی در وجودت موج میزند دیگر این احساس را نداری که اگر بخواهی با فردی صحبت کنی وقتش را میگیری یا ممکن است مزاحمش بشوی! دیگر احساس نمیکنی حرفهایت بی ارزش و بیهوده است و کسی نمیخواهد آنها را بشنود! تو احساس میکنی که حرفهایت ارزشمند است و افراد عاشق این هستند که با فرد ارزشمندی مثل تو صحبت کنند.

زمانی که همچین دیدگاهی نسبت به خودت داشته باشی دیگر برایت فرقی نمیکند که طرف مقابل چقدر خوشگل است! چقدر هیکلی است یا چه جایگاه و پست و مقامی دارد! تو کاملا میدانی که مردم برای صحبت کردن با تو وقت میگذارند.

بسیار مهم است که وقتی میخواهیم با کسی صحبت کنیم کاملا صادق باشیم . زیرا صداقت فرکانسی است که به راحتی احساس میشود و همه افراد عاشق صداقت هستند. اگر میخواهید با کسی صحبت کنید و آشنا شوید، یا اگر از فردی خوشتان آمده و میخواهیدبه او پیشنهاد آشنایی بیشتر بدهید، نیاز به استفاده از نقشه و راهکارهای عجیب و غریب برای برقرای ارتباط با وی نیست! کافی است جلو رفته و حرف دلتان را کاملا صادقانه بزنید. همین!!

 

پس از نظر من برای باز کردن سر صحبت با دیگران باید 3 اصل کلی را رعایت کرد :

  • احساس ارزشمندی نسبت به خود ( که البته این مورد نیاز به کار کردن بر روی خود دارد )
  • صداقت
  • راحت حرف زدن

 

نکته ای که دوست دارم به عنوان تمرین برای  افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس بیان کنم این است که :

لازم نیست صبر کنید تا هر وقت اعتماد به نفستان بالا رفت اقدام به صحبت کنید. شما برای بالا بردن اعتماد به نفستان باید اقدام به صحبت کنید. یعنی اگر فردی هستید که خجالت میکشید با جنس مخالف حرف بزنید یا برای ارتباط برقرار کردن مشکل دارید باید به این ترس حمله کنی و ارتباطات سطحی برقرار کنید. باید با مردم آشنا شوید و ارتباط برقرار کنید و آنجا است که ترستان ریخته و متوجه خواهید شد که این کار اصلا کار عجیب و سختی نیست و فقط کافی است که خودتان باشید.

 

سید کاظم فلاح

 


فایل تصویری معرفی - 3:48 دقیقه

 


فایل تصویری به سادگی سر صحبت را باز کن - 12 دقیقه

 


فایل صوتی به سادگی سر صحبت را باز کن - 12 دقیقه

 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2