تشخیص راه موفقیت و شکست

15 ارديبهشت 1398 / 0 دیدگاه


 

اگر میخواهی بدانی در مسیر موفقیت هستی یا در مسیر شکست به افکار و رفتار روزمره ات نگاه کن. این فرمول را همیشه به خاطر داشته باش :

هر کار غیر موثری یک شکست است

و هر کار موثری یک موفقیت است

با همین فرمول ساده میتوانیم به راحتی تشخیص دهیم که در چه مسیری هستیم.

منظورم از کار غیر موثر خــیلی از کارهایی است که مردم عادی در طول روز مشغولش هستند. آنها در مورد مشکلات جامعه و زندگیشان باهم بحث و جدل های بیهوده میکنند، افکارشان مدام درگیر مشکلات زندگی و ناخواسته هایشان است!! از قیمتها شاکی هستند و مدام ناله میکنند، به چیزهایی فکر میکنند که کلا هیچ تاثیر مثبتی در زندگیشان ندارد و این یعنی شکست!! هر لحظه ای از زندگی که به کاری غیر موثر و بیهوده بگذرد یک شکست است و افرادی که هر روز زمان زیادی را مشغول چنین افکار و رفتارهایی هستند پشت سر هم شکست میخورند.آنها خودشان فکر میکنند زندگی میکنند!! اما در عین حال یعنی رشدی در زندگی نمیکنند. لذتی از زندگی نمیبرند و ثروتمند نمیشوند. زیرا که حق حیات به این معنی است که ما به صورت نامحدود از تمام امکانات فوق العاده این جهان استفاده کنیم و زندگی مرفهی در تمام جوانبش داشته باشیم. اما افرادی که میدانند صحبت کردن در مورد مشکلات و ناخواسته های زندگی و همچنین شرایط بد کنونی هیچ فایده ای ندارد و کاری کاملا عبث و بی خود است ، افکارشان را معطوف به موضوعاتی میکنند که ظرف وجودی آنها را بزرگتر میکند ، احساسشان را بهتر میکند و به آنها نگاه عمیق تری از زندگی میدهد و همواره در طول روزشان مشغول چنین افکارها و رفتارهایی هستند و همواره در مسیر موفقیت قرار دارند. از زندگی لذت میبرند و در تمام جوانب آن ثروتمند و خوشنود میشوند.

این یک فرمول بسیار ساده است برای اینکه بدانیم آیا کارهایی که انجام میدهیم و افکاری که داریم باعث رشد و پیشرفت ما در زندگی میشود یا باعث شکست و پس رفت ما!! مهم نیست افکار مثبت و سازنده و کارهای موثر شما چقدر کوچک باشد! اگر به صورت مستمر و روزانه مشغول آنها باشید و هر روز به احساسی بهتر از روز قبل برسید شما در مسیر موفقیتی عظیم و ثروتی پایدار در زندگیتان هستید.

 

سید کاظم فلاح

 


فایل تصویری بررسی راه تشخیص موفقیت و شکست

 


فایل صوتی بررسی راه تشخیص موفقیت و شکست

 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0