مهمترین دلیل نتیجه نگرفتن

13 تير 1398 / 1 دیدگاه


 

مهم ترین دلیل نتیجه نگرفتن

در هر گوشه ای از جهان که دقت کنیم، نظم و ترتیبی خلل ناپذیر و چرخه ای بسیار دقیق و بی خطا را مشاهده میکنیم که بی وقفه در حال کار است و حتی یک ثانیه متوقف نمیشود. قطعا چنین جهانی با این عظمت و شگفتی بیهوده خلق نشده است و بر پایه قوانین کاملا صحیح و ثابتی استوار شده که این نظم دائمی را ایجاد کرده است. قانونی که ما همواره در تمام آموزه های خود آن را یاداوری میکنیم:

هر انسانی با افکار و باورهای خود فرکانس هایی به جهان ارسال میکند و جهان هستی پس از دریافت این فرکانس ها، اتفاقات و افراد و شرایط و روابط و موقعیت ها و فرصت هایی کاملا هماهنگ و هم سنگ با فرکانس فرد وارد زندگی او میکند.

 

پس می توان گفت که تمام زندگی ما بر پایه باورهای ذهنی خودمان شکل میگیرد و هرانچه که در زندگی تجربه میکنیم حاصل باورهایی است که بطور دانسته یا ندانسته، در ذهن خود ساخته و پرداخته ایم.

بسیاری از افراد پس از آگاهی از قانون جهان هستی، تصمیم میگیرند که کنترل زندگی خود را بدست بگیرند و شرایط دلخواهشان را خلق کنند. اما مساله اصلی این است که دانستن یک موضوع با درک کامل و باور کردن بصورت ریشه ای و عمیق بسیار تفاوت دارد. یعنی ممکن است که فردی قانون را بشنود و به ظاهر قبول کند، اما هنوز از اعماق وجود آن را نپذیرفته باشد و باورهایی مخرب درباره نحوه اتفاق افتادن مسائل مختلف در زندگیش داشته باشد، مثلا تاثیر بخت و اقبال و شانس و سرنوشت و اوضاع کشور و دولت و ... در ذهنش مانده باشد و قدرت تمام و کمال خود را برای خلق زندگیش باور نکرده باشد.

به همین دلیل با اینکه تلاش میکند در زمینه های مختلف باورهایی در ذهنش بسازد، ولی چون که تاثیر این باورها را بر شکل گیری اتفاقات زندگیش از صمیم قلب قبول نکرده و باور ندارد که ذهنیت های جدید بتوانند شرایطش را تغییر دهند، هیچ گونه تغییر و تحولی در زندگی خود مشاهده نمیکند. چرا که اصلا منتظر نیست تا باورهای جدید نتیجه مثبتی به او نشان دهند و هنوز فکر میکند که زندگیش در گرو سایر شرایط و عوامل است و براساس قانون انتظار، منتظر هرچه که باشی همان رخ خواهد داد.

بنابراین اساسی ترین و پایه ای ترین باور، باور به قانون ثابتی است که در جهان هستی حکم فرماست و همواره در حال پاسخ دادن به فرکانس های هر انسانی است.

 

تا زمانی که باور نداشته باشیم بطور صد درصد خودمان خالق زندگیمان هستیم و میتوانیم با تغییر باورهایمان به هر خواسته ای برسیم و هر شرایطی که دوست داشتیم بسازیم، انگیزه زیادی برای تغییر باورهای خود نداریم و اگر هم اقدام کنیم، نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد چرا که همچنان تاثیر عوامل بیرونی را بر زندگی خود از ذهن پاک نکرده ایم.

پس در اولین قدم برای ایجاد تغییر و تحول در زندگیتان باید به قانون ایمان کامل پیدا کنید و بی چون و چرا بپذیرید که هر چه تا کنون در زندگی شما اتفاق افتاده، فقط و فقط ساخته دست خودتان است و هیچ عامل دیگری جز باورهای خودتان در زندگی شما نقشی ندارد.

بعد از این پذیرش، شما به آسودگی خاطر میرسید چرا که میدانید قدرت دست خودتان است و هیچ کس و هیچ چیز نمیتواند تاثیری بر زندگی شما داشته باشد و آنگاه با خیالی آسوده و خاطری مطمئن، باورهای ذهنی خود را بررسی میکنید و هر باوری که نیاز داشت که تغییر کند، برای جایگزینی آن اقدام میکنید و نتایج بسیار خوبی نیز بخاطر این تلاش ذهنی خود بدست می آورید.

نویسنده : سیده غزل بهره دار

 


فایل تصویری مهمترین دلیل نتیجه نگرفتن  - 15 دقیقه

 


فایل صوتی مهمترین دلیل نتیجه نگرفتن  - 15دقیقه

 

نظرات

مهدی عبدالحسینی
۱۳۹۸/۰۴/۱۵۱
پاسخواقعا عالی بود ممنون

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

محصولات پیشنهادی مرتبط