اهداف سطحی از ازدواج را کنار بگذاریم

18 ارديبهشت 1398 / 1 دیدگاه


 

اگر مجرد هستید و میخواهید ازدواج کنید سوالی از شما دارم :

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که هدفتان از ازدواج کردن چیست؟

هدفتان از زندگی کردن در کنار یک فرد دیگر دقیقا چیست؟

آیا به صرف اینکه عمری دیده اید که همه مردم روزی ازدواج میکنند و نباید مجرد بمانید و ازدواج کردن و به وجود آمدن نسلی از شما جزئی از زنگی است باید ازدواج کنید؟ آیا به صرف اینکه میخواهید نیازهای روحی و جنسیتان برطرف شود باید ازدواج کنید؟ همه ما میدانیم که خــیلی از مردم با این اهداف ازدواج میکنند و خیلی از همان مردم نیز در بخش عشق و عاشقی زندگی خود به مشکل بر خورده و یا در بهترین حالت یک رابطه خیلی معمولی دارند!!

آیا نمیشود که کیفیت زندگی مشترک از این بالاتر باشد؟

آیا واقعا هدفی عمیق تر و بزرگتر و مهمتر از ازدواج وجود ندارد؟

تجربه من از اهدافی که در گذشته از ازدواج کردن داشتم و اهداف متفاوتی که از شروع رابطه فعلی ام داشتم به من ثابت کرده که نیت و هدف از ازدواج کاملا کیفیت شریک زندگی انسان و چگونه رابطه اش را مشخص میکند!

ازدواج کردن فقط علاقه پیدا کردن به یک نفر و هم خانه شدن با آن فرد نیست! تشکیل زندگی مشترک هدفی عمیق تر از اینها در پی دارد و آن ساختن یک تجربه سازنده از معنای زندگیست!!

در ابتدا شما باید بخواهید که شخص خودتان به اهداف و آرزوهای خود برسید و در زندگی همواره رو به رشد باشید. بعد در مورد موضوع ازدواجتان نیز بخواهید فردی وارد زندگی شما شود که او هم برنامه و هدفی مشخص برای لذت بردن از زندگی و رسیدن به اهداف و خواسته هایش داشته باشد تا در کنار یکدیگر از همفکری و هماهنگی و رسیدن به آرزوهای مشترکتان لذت ببرید. از نظر من لذت واقعی زندگی مشترک آنجاست که همسر ما بخواهد در کنار ما به آرزوها و خواسته های مشترکمان برسیم. بخواهد که درکنار هم رشد کنیم و به معنای موفقیت و پیشرفت و کسب ثروت و عشق با یکدیگر برسیم.

خدا را صدهزار مرتبه شکر میکنم که زمانی که نگاهم را به مقوله ازدواج تغییر دادم و سعی کردم بسیار متفاوت تر و عمیق تر به این موضوع مهم نگاه کنم فردی وارد زندگی من شد و رابطه ای شروع شد که هر روز رشد، پیشرفت، هماهنگی، موفقیت را در کنار عشق و محبت تجربه میکنیم. از این رو بر خودم واجب میدانم که این نگاه متفاوت را گسترش دهم تا دیگران هم اهداف سطحی از ازدواج کردن را کنار گذاشته و با هدفی والاتر زندگی عاشقانه و سازنده خود را آغاز کنند.

 

سید کاظم فلاح

 


فایل تصویری معرفی - 2:30 دقیقه


 

فایل تصویری اهداف سطحی از ازدواج را کنار بگذاریم

 


فایل صوتی اهداف سطحی از ازدواج را کنار بگذاریم

 

نظرات

محدثه فتح الهی
۱۳۹۸/۰۲/۲۰۰
پاسخسلام به استاد بزرگوارم
همش به این فکر میکنم کی و کجا کار خوبی انجام دادم که اینقد لایق لطف پروردگارم شدم که با یه تاخیر تو زندگیم که الان از نگاه من نه تنها تاخیر نیست عین نعمته به این سایت و فرد درستی چون شما هدایت شدم و اینقد حرفهای درست میشنوم، تا زندگی درستی بسازم، جالبه یکروز قبل اینکه شما این فایل در سایت قرار بدید یه باور قدیمی اذیتم میکرد ولی واقعا نمیدونستم باور مقابلش چیه و این باور اصلا چرا وجود داره، بعد اینکه فایل دانلود کردم و گوش دادم گفتم وای خدا خودشه آره خودشه ایراد کار پیدا کردم، یادمه کوچکتر که بودم بزرگترها میگفتن همسر هرکسی نقطه مقابلشه تا آزمایش بشه(مگه خدا بیکاره یا یه آدمه که بخواد با اذیت منو آزمایش کنه یا ارتقا بده؟) و خیلی هم تو اطرافم دیده بودم دخترا بعد ازدواج اهدافشون کنار میذارن یا تابع همسر میشن هیچ دوستی هم بینشون نیست. و چقد میترسیدم که فرد اشتباهی سر راهم قرار بگیره کسی که بیاد و در حالی که معیارهامو داره ولی بیرحمانه زندگی من تحت سلطه قرار بده!
متشکرم که اینقد واضح و خالصانه صحبت میکنید و نتایج خودتون با ما در میون میذارید

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

محصولات پیشنهادی مرتبط